zaci-patych-tridV měsíci únoru 2010 navštívili naší knihovnu  v rámci výuky literatury žáci z páté a šesté třídy Základní školy Karla Vokáče ve Strašicích. Nejprve si prohlédli výstavu „Kronika obce Strašice a její kronikář“, kde shlédli překrásně vedené kroniky a tvorbu kronikáře Petra Prokůpka.  Potom vyslechli přednášku o tom, jak to chodí v knihovně, jaké služby poskytujeme, jaké akce připravujeme  a co můžeme nabídnout dětem školního věku. Prohlédli si jednotlivá oddělení  a o vše se velmi zajímali.

Fotografie z návštěvy naleznete ZDE.

Na počátku prosince 2009 proběhlo v sále Měšťanské besedy v Plzni slavnostní vyhodnocení soutěže nazvané „O nejlepší kroniku Plzeňského kraje“, jejíž iniciátorkou byla hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová. Kronikář pan Petr Prokůpek získal s kronikou obce Strašice první místo v kategorii obcí nad 500 obyvatel. Strašice se tedy mohou pochlubit nejlepší kronikou v Plzeňském kraji!

U příležitosti tohoto významného ocenění byl pan Prokůpek společně s vedoucím kulturního odboru obce Strašice Mgr. Tomášem Makajem hostem Rozhlasového koktejlu Českého rozhlasu Plzeň. Záznam tohoto rozhovoru si můžete poslechnout i na našich stránkách:

1. část - {play}images/stories/akce/kronika1.mp3{/play}

2. část - {play}images/stories/akce/kronika2.mp3{/play}

3. část - {play}images/stories/akce/kronika3.mp3{/play}

advent09Předvánoční pohodu  nám v neděli 13. prosince 2009 zpříjemnilo hudební sdružení Collegium musicum pod vedením pana Václava Hájka. V restauraci Společenského domu ve Strašicích zazněly krásné koledy i verše.  Pro návštěvníky bylo připraveno zdobení  vánočních perníčků od paní Věry Benešové.  Celé odpoledne se neslo ve vánočním duchu a pohodě, tak jak to má být.

mikulasske-disco09V neděli 6.prosince 2009 si strašické děti přišly zatancovat a zasoutěžit do malého sálu Společenského domu  na diskotéku pořádanou Místní knihovnou ve Strašicích a Pionýrskou skupinou Bílá Cerkev Strašice. Diskotéku navštívil i Mikuláš, Anděl  a  Čertice. Děti dostaly sladkosti a největší zábavou pro ně bylo dovádění na tanečním  parketě za doprovodu  roztančených čertic.

sraz_knihovnicDne 16. října 2009 se ve strašické knihovně uskutečnilo okresní setkání knihovnic z Rokycanska. Nejdříve navštívily nově otevřené Muzeum Středních Brd,  kde je přivítal  a provedl pan  Mgr.Tomáš Makaj  a RNDr.Martin Lang. Potom navštívily i knihovnu, kde je zaujalo dětské oddělení a celkové rozložení a uspořádání knihovny.  Setkání připravila paní Eva Lexová ve spolupráci s Městskou knihovnou v Rokycanech.
fbook
říjen 2020
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
kalendarStrašický kalendář
kronikaStrašické kroniky a matriky

Hlavní sponzoři

      paliva strasice logo strasice      
Paliva Strašice Služby obce Strašice s.r.o.
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com